T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MANİSA / AKHİSAR - Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi

Haberler

Ekm

Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi´nde demokrasi kültürü temel alınarak 24.10.2018 tarihinde Okul öğrenci Meclis Başkanlığı seçimleri yapıldı. Öğrencilerimizin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini geliştirmek ve desteklemek açısından önemli olduğunu düşündüğümüz bu seçimler, okulumuzda titizlikle yapıldı. Öğrencilerimiz, kendilerini ifade edebilmek için sınıfları ziyaret ederek düşüncelerini ve yapmak istediklerini dile getirdiler. Bu süreçte hazırladıkları poster ve sloganları da okulun çeşitli yerlerine de asma fırsatı buldular. 

Seçime Alper İNAL, Helin GÜNGÖR, Mustafa YURTTAŞ isimli öğrencilerimiz katıldı. Seçim sonucunda Mustafa YURTTAŞ okul meclis başkanı olarak belirlendi. çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Ekm

Fevzi keskinoğlu Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği genel kurulu 23.10.2018 Salı günü okulumuz konferans salonunda yapıldı. Çok sayıda öğrenci velisinin katıldığı toplantıda Faaliyet Raporu ve Denetim Raporu okundu. Daha sonra yönetim ve denetim kurullarına seçim yapıldı. 

Okul Aile Birliği aşağıdaki şekilde oluşmuştur:

Yönetim Kurulu Başkanı: Hasan ALTINALMAZ

Başkan Yardımıcısı: Bülent ALP

Muhasip Üye: Mustafa ONGUN

Yazman: Evren COŞKUN

Üye: Erdal ALAGÖZOĞLU

Yedek Üyeler: Funda GÜLERYÜZ, Filiz HALİS, Mehmet Nesim İNAN, Bayram ERTUĞRUL, Bedriye ÇAM

Denetleme Kurulu: Özgür KARDAŞ, Filiz GÜNBAY, Özcan KARADENİZ, Yeliz ÇELİK

May

Okulumuzun yeni logosu

Nis

Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi masrafları, Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitimi Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ile Türkiye Ulusal Ajansı tarafından karşılanmakta olan Erasmus+ Ka2 projesinin Portekiz’deki çalışmalarını tamamlayıp Akhisar’a döndü.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı tarafından finanse edilmekte olan “Kinestetik Eğitimin Öğrenci Başarısı Üzerindeki Etkileri” başlıklı proje çalışmaları doğrultusunda proje ortaklarımızdan Portekiz’deki toplantıya Okul Müdürü Yasin DORU,Müdür Yardımcısı Mehmet LEYLEK Müzik  Öğretmeni  Mustafa KILINÇ, İngilizce Öğretmenleri Burcu KARACA ve Yasemin ADAKÇI,İhsan Emre ÇOBAN,AyyüceALBAYRAK,Aleyna İrem KESKİN ve Fatih Sultan Mehmet GÜRPINAR adlı öğrenciler katıldı.

Mrt

İtfaiye ekiplerinin katılımıyla okulumuzda yangın ve deprem tabikatı yapıldı. Öğrencilerimiz yangın ve deprem hakkında bilgilendirildi.

Mrt

Oryantiring Manisa il birinciliği yarışmalarında okulumuz üç kategoride kupa elde etti. takım sıralamasında Genç Erkek A kategorisinde il üçüncülüğü, Genç Kız A kategorisinde il dördüncülüğü, Genç Erkek B kategorisinde il ikinciliğini aldı. Ferdi sıaralamada Azra Mercan dördüncülük madalyası almaya hak kazandı.

Şbt

Ock

10 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 09.30-11.30 arası okulumuz konferans salonunda 10.sınıf öğrencilerimize 11.sınıfta okuyacakları seçmeli ders grupları hakkında bilgilendirici sunum rehberlik servisi tarafından yapılmıştır. Bu kapsamda 135 öğrenciye, hayallerindeki mesleği gözlerini kapatarak 20 saniye zihinlerinde canlandırmaları istendi. Daha sonra 21 slâyttan oluşan “Meslek ve Kişilik Özellikleri” sunumu yapıldı. Ardından “Mesleki Eğilim Belirleme Testi” ve “Değerlendirme Formu” dağıtılarak testte yer alan 160 maddedeki etkinliği yapmaktan hoşlanıp hoşlanmadıklarını forma işaretlemeleri istendi. Öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine yönelik farkındalık kazanmalarına olanak verildi. Sonra “10.sınıf Ders ve Meslek Seçimi” konulu 25 slâytlık sunum gerçekleştirildi. Ardından hazırlanan broşür öğrencilere dağıtılarak üzerinde düşünmelerinin yaralı olacağı belirtildi. Öğrencilerimizin daha gerçekçi alanlara yönelip üniversite sınavında başarılı olup istedikleri üniversite programına yerleşmesindeki en kritik kararı almalarında yardımcı olmaya çalışıldı.

Yine aynı gün 10.sınıf velilerine konferans salonunda saat 12.00’de okul müdürü tarafından açılış konuşması yapılarak iyi dileklerde bulunuldu. Ardından rehberlik servisi tarafından “Seçmeli Ders Seçimi ve Veli Tutumları” konulu sunum gerçekleştirildi. Öğrencilerinin yapacakları seçimde son kararı kendilerinin almasına fırsat verilmesi, velilerin kendi bilgi ve tecrübelerini paylaşarak onlara yapacakları seçimde yardımcı olmalarının daha doğru olacağı belirtildi. Velilere, hazırlanan broşür dağıtıldı. Etkinlik sonlandırıldı.

 

Ock

          

Ara

FKAL öğrencileri Keskinoğlu araç müzesini ziyaret etti. Öğrencilerimiz bu ziyaret sayesinde  lastik icat edilmeden önceki traktörlerin nasıl çalıştığını, Türkiye´de toplu taşımacılığın nasıl yapıldığını, tarımda kullanılan araçları yerinde görme imkanı buldu. Keskinoğlu Araç Müzesi´ni ziyaret etmek öğrencilerimiz için hem büyük bir heyecan hem de büyük bir keyif oldu.

Bize bu fırsatı tanıyan Keskinoğlu şirketler Grubu´na ve ziyaret esnasında bize ilginç bilgiler veren, bizi son derece sıcak karşılayan Keskinoğlu çalışanlarına teşekkür ederiz.

Ara

Manisa ilinde okullar arasında düzenlenen futsal turnuvasında okulumuz futsal takımımız il üçüncüsü olmuştur. 72 okulun katıldığı turnuvada okulumuzu başarıyla temsil eden futsal takımımızı ve teknik ekibimizi kutluyoruz.

Kas

2017-2018 Öğretim yılı 1. dönem veli toplantısı 27.11.2017 tarihinde okulumuzda yapıldı. Toplantıya çok sayıda velimiz katılım sağladı. Velilerimize toplantıdan önce İş ve Meslek danışmanı sayın Emel KULAK tarafından meslek seçimiyle ilgili sunum yapıldı.

Kas

10 Kasım 1938 tarihini Türk milleti hiç unutmadı. Geleceğin Türkiye´si için inkılaplar yapan, Kurtuluş Savaşı´nda koca bir ülkeyi ayağa kaldıran, modern ve çağdaş bir Türkiye için çalışan büyük önderi unutması da mümkün değildi. 

Okulumuz 10/B sınıfının hazırladığı 10 Kasım Atatürk´ü Anma programı, öğrencilerimizin büyük ilgisiyle izlendi.

Ekm

Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi´nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. 11- D sınıfının düzenlediği kutlama töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okulumuzun tarih öğretmeni Tülay Kirazcı yaptı. Tören, 11-D sınıfı öğrencilerinin okuduğu şiirler ve söylediği marşlarla sona erdi

Ekm